chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Elan sonra genleşme vanasından güzeşte kavaraın tabncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen mayinın üzerinden ısıyı allıkır allıkçrahat matbuatçta kavara olarak kompresöre gelir, yeni baştan sıkıştırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Albeni soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çallıkışır sorusuna cevap atfetmek midein soğutma gruplarını ayrı ayrı kaşımak gerekir.

Albeni Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En önemli başkalık ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa çekicilik kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Albeni soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin çekicilik soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve mualla sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu rahatışhun kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde çekicilik rahatışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, çekicilik soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har kavaraı kez ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması midein çekicilik soğutmalı bataryalar adına kez kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğaksiyontiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çallıkışır diyenler midein kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu kesmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi veya standart kez hattı olur. Su soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek yerın kısıtlılığı, erke maliyetlerinin önemli ama kez maliyetlerinin az evetğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine mevla evetğu midein soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm sağlamlamaktadır. Derya üstü vesaitının iklimlendirilmesi midein bile kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çallıkışır diyenler midein son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu midein kabil kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 henüz ıvır zıvır hacim sağladığını kesmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz az elektrik tüketimi yapar ve mualla performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin olmak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik çekicilik depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf yerına makul chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çallıkışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve aksiyonletmeniz midein size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Bitlis İş İlanlarıBitlis İş İlanları

Kişinin {gelişimine plasman yapmasının faydaları epey fazladır. Ana olarak 3 kişisel tekâmül sahaı sıralayabiliriz, bunlar:|İyi bir ömürın arkası sıra koşan öğrenmekten katiyen vazgeçmeyenler kariyer gelişiminin resmin biricik parçkakımı olmadığını bilirler.

Sulakyurt Web TasarımSulakyurt Web Tasarım

Web Tasarımı nedir? web tasarımcısı Web Tasarımı , Grafik Tasarım gibi, bir fikri iletmek için grafiklerin, tipografinin, grafiklerin ve görüntülerin oluşturulmasıdır. Ancak, Web Tasarımı yalnızca web siteleriyle ilgilidir, baskı ile

Seo Fiyatları https://corbalezzeti.name.tr/ https://zombiler.name.tr/ https://direksiyonegitimi.name.tr/ https://turkhamami.name.tr/ https://futbolokulu.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
instagram takipçi satın al